انتقال نور خورشيد به درون خانه ها توسط فيبر نوري

ساخت وبلاگ
چکیده : انتقال, نور خورشيد, به درون, خانه, ها توسط, فيبر, نوري, همانطور كه مي دانيد فيبر,هاي نوري, ... با عنوان : انتقال نور خورشيد به درون خانه ها توسط فيبر نوري بخوانید :

انتقال, نور خورشيد, به درون, خانه, ها توسط, فيبر, نوري,

همانطور كه مي دانيد فيبر,هاي نوري, امتقال دهنده هاي عالي نور وانر‍ژي هستند و اتلاف انرژي بسيار كمي دارند. روشنايي روز را در نظر بگيريد كه همه جا از پرتو نور خورشيد, روشن است. خوب چه بهتر كه اين روشنايي به درون, خانه, هايمان نيز بيايد. هم رايگان است و هم دائمي
قرص درخشان خورشيد, را در نظر بگيريد كه اصلا با چشم عادي نمي توان به آن نگاه كرد. حالا در نظر بگيريد كه در اتاقمان صفحه اي باشد كه با نور خورشيد, روشن شود و بازتابي از قرص درخشان خورشيد, باشد. تمام سلولهاي اين صفحه را ميتوان از فيبر,هاي نوري, كوچكي ساخت كه انتهاي آنها از به بيرون از خانه, مرتبط است و به طرف خورشيد, جهت گيري شده است. اين فيبر,هاي نوري,، پرتوهاي خورشيد را ميگيرند و با كمترين اتلاف ممكن آن را به لامپ درخشان مخصوصي كه درون, اتاقمان قرار دارد، منتقل ميكنند.
ميتوانيم بدين وسيله در طول روز تمام فضاي خانه, را با سلولهايي كه در پشت بام و اطراف خانه, تعبيه شده اند، روشن نماييم. يك انرژي پاك و ارزان. مزيت فيبر,هاي نوري, اين است كه قابليت انعطاف خوبي دارند و براي كار در پيچ و خم مصالح ساختماني مناسب هستند. هم چنين تعمير و نگهداري فوق العاده پاييني دارند و اتلاف انرژي آنها نيز بسيار كم است. از اين نور منتقل شده ميتوان براي روشنايي فضاي اتاق، چراغ هاي خواب، روشنايي گل خانه, و ... استفاده كرد.
در مسير نور منتقل شده توسط, فيبر,ها ميتوان از مواد تقويت كننده نور(انرژي) استفاده كرد تا بر ميزان روشنايي نور دريافتي اتاق بيفزاييم.

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت: 3:51